Витоки даних Гарячі новини Новини тижня СВІТ

Компанія Avast повідомляє, що більше 540 млн записів Facebook доступні на серверах Amazon

І ми знову про Facebook. Більш як пів мільярда записів, включаючи імена користувачів, паролі і вподобання, опубліковані в мережі третьою стороною на серверах Amazon. Жоден сервер не було захищено паролем.
Більше 146Гб про 540 мільйонів записів належать мексиканській медіа-компанії Cultura Colectiva. Також частина інформації належить додатку, вбудованому в Facebook, At the Pool. Вона включає в себе дані електронних адрес і відкритих паролів близько 22 000 користувачів.
Cultura Colectiva і Amazon були вперше проінформаовані в січні цього року 10ого та 28ого відповідно. Але Cultura Colectiva ніяк не відреагувала аж до 3.04, коли Bloomberg звернувся до Facebook за коментарями.
На разі немає доказів зловживання цими даними, але Facebook почав розслідування. З часів інциденту з Cambridge Analytica, Facebook все частіше потрапляє в незручні історії з аикористанням даних користувачів третіми сторонами.
Facebook призупинив понад 400 додатків, висловлюючи занепокоєння з приводу того, як використовують інформацію. ‘At the Pool’ було закрито в 2014 році, але перед введенням заходів періоду після Cambridge Analytica.
Останнє порушення виплило після того, як Wall Street Journal опублікував статтю, в якій шлося про сторонні програми для iOS і Android, які використовують і пересилають дуже особисті дані користувачам Facebook, без відома самих користувачів. Крім того, лише чотири місяці тому Facebook визнав помилку в API, яка надавала стороннім программам доступ до фотографій, які завантажували на Facebook, але не публікували. Інцидент зачепив до 6,8 мільйонів користувачів Facebook.

Навіть якщо Facebook в даний час піклується про дані своїх користувачів, правда в тому, що вони цього не робили в минулому. Довіру легко втратити і важко повернути, тим більше, коли час від часу виникають скандали. Оскільки у Facebook покизо немає реального конкурента, до якого могли б перейти користувачі, ймовірно, Facebook вдасться зберегти значну частину своїх користувачів. Але їм краще більше думати про захист даних користувачів, або рано чи пізно вони втратять всіх користувачів.

Луїс Корронс, Avast

Тож у нас питання, чи дійсно Facebook адекватно досліджує та впроваджує достатній контроль доступу до даних користувачів сторонніми програмами чи тільки робить вигляд?